Home / Albums / 09
2031/3969

09

 09.01.jpg

NR.9. Zdjęcie robione koniec maja 1939r. przy murze bernardyńskim (nawet wysoki). Pas chodnikowy szeroki i za niskim krawężniczkiem był pas zieleni a dalej była jezdnia czyli szeroki Plac Kościuszki. Podobnie było jeszcze w latach 50-tych (dawniej to historyczny Plac Targowy). Hala Targowa została wybudowana w połowie lat 20. XX wieku. (Patrz w PORTALU na BUDYNKI...) W dół szło się w kierunku Strawy i dalej do parku.
Teraz popatrzmy na nowy wózek. Mamy dwa stopnie składane. Rączka przemieszczana do tyłu lub do przodu czyli mogłem jechać przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Jakie potężne sprężyny. Robiono solidnie i produkty były ciężkie.
Były dwa miejsca do robienia codziennych zdjęć ulicznych mianowicie ul. Słowackiego i to miejsce co widzimy (na szerokim chodniku przy murze bernardyńskim). Trzecie miejsce to teren parku w święta. Przygrywała orkiestra dęta na placyku przy "muszli koncertowej". Umiejscowiona była w pobliżu słynnego dębu na którym za cara wieszano Polaków. Miał dolne gałęzie bardzo rozłożyste. Bliżej mu było do ul. Żeromskiego niż do łukowatego wejścia do parku.

File09.01.jpg
Dimensions731*941 [466*600]
Tags
Albums
Visits7258
Average rate5.00 (rated 1 times)
Rate this photo